Zalogowany jako: .   Wyloguj się

Czy wiesz jak jeść siemię lniane?

miki4
Porada internauty
Zobacz artykuły na temat:siemię lniane
Siemię lniane doskonale działa na układ pokarmowy, włosy i paznokcie – warto też wiedzieć jak przyrządzać te nasionka. Sama zajadam się siemieniem, mam więc kilka sposobów na jego podanie.

W zasadzie jedzenie siemienia w całości mija się z celem – surowe nasionka przelatują przez nasz organizm i nie zostawiają po sobie żadnych wartości, dlatego warto siemię przetworzyć.

Najlepiej jest siemię lniane zmielić, posługuję się starym młynkiem do kawy, ale widziałam, że nowsze roboty kuchenne też mają podobne funkcje, a młynki jeszcze można kupić w sklepach z AGD, zmielone siemię powinno się parzyć ok. 10 minut, potem można wypić ten napar – nie jest on niestety zbyt smaczny.

Osobiście wolę jednak jeść siemię na surowo – jakoś lepiej mój organizm je przyswaja. Mielone siemię dodaję więc do jogurtu (na duży jogurt ok. 2-3 łyżek mielonego siemienia) – wtedy w zasadzie nawet nie czuć smaku siemienia.

Zmielone siemię dodaję także do musli na mleku lub na soku. Niekiedy też dodaję do musli łyżkę całych ziaren.

Innym sposobem jest wyprażenie ziarenek na małej ilości oleju – prażę około 10 minut, często mieszając, takie nasionka można zajadać jak słonecznik.
Siemię lniane znacznie zmniejsza apetyt, pomaga w uregulowaniu procesów trawiennych – po wzbogaceniu diety o te ziarenka od razu praktycznie widać poprawę.


Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Kuchnia Anny Jurksztowicz: surówka z kapusty

Chcesz skomentować artykuł? lub wypowiedz się jako gość:

Autor:
Komentarz:
Liczba komentarzy: 7
dodano: 20:14 2014-06-30 przez: ~gość12121 (83.10.*.*)
ja mielę nasionka z dodając otręby potem zalewam wrzątkiem i dodaje mioooduuu bardzo dobre polecam myśle że jest równie zdrowo:) a zacząłem stosować siemie gdyż miałem problem z wypróżnianiem bardzo gorąco polecam po pierwszym dniu są efekty,.
dodano: 20:29 2013-11-15 przez: ~gość (89.77.*.*)
Jedna uwaga: poddając siemię lniane wysokiej temperaturze niszczymy jego wartości odżywcze - przede wszystkim kwasy omega 3.
dodano: 14:59 2013-09-25 przez: ~gość (83.31.*.*)
a mielone siemie trzeba zalewać wodą czy nie?
 

Zobacz także:

 
 
Zamów darmowy newsletter